Jdi na obsah Jdi na menu
 


Německý boxer

23. 2. 2008

 ANGLICKÝ NÁZEV:
Deutscher Boxer


PŮVOD:
Původem pochází od mastifů a molosských dog, zavezených do střední Evropy z středověkého Řecka asi před dvěma tisíci lety. Do Německa byl vyvezen v polovině minulého století k křížení a zušlechtění různých plemen psů dogovitých, nejbližší příbuzní plemene jsou německá doga a anglický buldok starého typu.


POPIS:
Středně velký pes atletické stavby těla, s mohutně vyvinutým svalstvem, čtvercového formátu. Výška v kohoutku u psů je 57-63 cm, u fen 53-59 cm. Hmotnost psů je přibližně 30 kg a fen okolo 25 kg. Hlava s výrazně zkrácenou, širokou a mohutnou čenichovou partií, černou maskou, čenich nosu je černý, čelo vypouklé. Oči a víčka tmavá. Uši se již nekupírují, spíše menší, přiléhající k lícím,vysoko posazené. Velmi hluboký hrudník (jeho hloubka má odpovídat polovině kohoutkové výšky). Tělo široké, dlouhé. Ocas nakrátko kupírovaný, nesený vzhůru, vysoko posazený, s širokým základem. Srst krátká a hladká, celkově přiléhající. Zbarvení různých odstínů rezavé, plavé, tygří s možnými bílými znaky.
Charakteristické rysy boxera jsou: vrozený předkus, znak psů sledujících v trávě stopu býka.


VÝŠKA:
V kohoutku
u psů je 57-63 cm,
u fen 53-59 cm.


VÁHA:
u psů je kolem 30 kg (pri výšce 60 cm),
u fen kolem 25 kg (pri výšce 56 cm)


SRST:
Krátká a hladká, celkově přiléhající. Zbarvení různých odstínů rezavé, plavé, tygří s možnými bílými znaky.


CHARAKTER:
Do současné doby přetrvává bojový charakter předků. Živý, přátelský, otevřený pes, stále v dobré náladě. Jako jediné služební plemeno bývá bez výhrad doporučován i do rodin s dětmi, jimž je nejlepším společníkem. V případě potřeby však dokáže být náležitě ostrý, je výborným obranářem.Oblíbený pracovní pes, dobrý hlídač, ochránce i průvodce. Vynikající společník a pes rodinný. Jediným nedostatkem je, že u tohoto psa dosud přetrvávají vrozené divoké pudy.


PLEMENO:
FCI II. - Pinčové a knírači, molossoidní plemena, švýcarští salašničtí psi a jiná plemena.
Sekce 2.1- Molosská plemena – dogovití psi.
Se zkouškou z výkonu


OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
BOX


ČÍSLO STANDARTU:
144 / 02.04.2001

Foto:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kamarad

(verobika raboova, 2. 4. 2009 16:32)

mame take takoveho pejska je velice kamaradsky a pratelsky ma rad hodne lidi a nema rad zle lidi a pokut mate take takoveho utulneho pejska tak se ozvete na toto cislo 606827841 a mohli by jsme jit nekdy na prochasku aby se nase psi seznamili a mozna i ja s manickem druheho pejska jo a jeste muj pejsek je mazlivi a hodne utika jestli by ho chtel nekdo koupit tak se ozvete na moje telefoni cislo deku ji vsem kdo jsi precetl muj prybech a doufam ze jse nekdo ozne a muj pejsek slisi na jmeno linduska a jso ji 3 roky pa pa zdravi vas verca AHOJJJJ!!!!!!!!!!!!!!

boxer

(domka, 3. 1. 2009 9:04)

Mě se taky strasně líbý, ale máme jorkšíra.